1910 г. – Началото
Концепцията на персонален органайзер произхожда от САЩ, когато канадския инженер Дж. К. Паркър изобретява система, която да замени твърде големите и трудни за пренасяне технически ръководства с по-малки и компактни такива.
1920 г. – Lefax стартира в Англия
Британският офицер Колонел Дисни попада на органайзер Lefax в САЩ и предлага на негов приятел, Уилям Раунс – лондонски печатар, да започнат разпространението на този продукт и в Англия.
1921 г. – Ражда се името Filofax – Норман и Хил ООД е създадена от Уилям Раунс и неговия партньор Посен Хил, които започват да внасят органайзерите Lefax в Англия. Временно машинописката Грейс Скър предлага продуктите да бъдат наречени „Filofax” идващо от „file-of-facts” (папка от факти).
1930 г. – Filofax е регистрирана търговска марка
1939 г. – Filofax навлизат във военната мрежа – По време на войните органайзерите на Filofax са нещо често използвано за Кралската Военна Академия Sandhurst. Във военните кръгове органайзерите са известни и като Vademecums – в превод от латиснки „Винаги с мен“.
1940 г. – Грейс Скър спасява компанията
Офисите на „Norman & Hill’s”са напълно унищожени от въздушна бомба по време на войната. Грейс Скър запазва важни документи и информация като ги записва в собствения си Filofax органайзер.
1975 г. – Pocketfax реализира огромни продажби
Семейство Дейвид и Лесли Колискън създават компания наречена „Pocketfax” във Великобритания, за да продават органайзерите на „Filofax” директно на клиентите с пратка по пощата. Те стават най-големия клиент на „Norman & Hill’s”.
1976 г. – Filofax изкачва връх Еверест
По време на съвместната експедиция до връх Еверест, Британската и Непалската кралска армия са водели записките си на органайзерите на Filofax.
1980 г. – Filofax отварят нови офиси
Когато семейство Колискън купуват „Norman & Hill’s” прекръстват фирмата на Filofax и създадават нова колекция, отварят главен офис в Лондон с адрес: Waverley House, 7-12 Noel Street.
1987 г. – В магазина до Вас!
1250 магазина в Англия предлагат продуктите на Filofax.
1988 г. – Нов размери!
През тази година Filofax лансират на пазара нови размери органайзери – джобен формат и настолни такива.
1992 г. – Има сделка!
Filofax отново се разрастват и купуват американската компания Lefax, предлагаща лични органайзери.
1994 г. – Henry Ling & Son става собственост на Filofax
Filofax купуват малката компания Henry Ling & Son, занимаваща се с производство на поздравителни картички.
1995 г. – Microfile също става собственост на Filofax
Filofax купуват английската Topps, за да придобие конкурентната марка органайзери Microfile. Получават и “The Queen’s Awards for Enterprise“- награда за международна търговия, иновации и устойчиво развитие.
1996 г. – Нощ в музея
Filofax празнуват 75-тата си годишнина с изложба в Design Museum в Лондон.
1996 г. – Нови размери! – Filofax се предлагат вече и в размер „мини“, по-малък от джобния формат, пуснат в продажба през 1988 г.
1998 г. – Filofax е собственост на Day Runner
Filofax стават притежание на калифорнийската компания „Day Runner Inc”.
2002 г. – Толкова много!
Продуктовото портфолио на компанията се разширява. Започва производството на чанти, портфейли, чанти за лаптопи, PDA папки и чанти, както и малки кожени изделия.
2004 г. – Подкрепа
Filofax създават розов органайзер в подкрепа на кампанията срещу рака на гърдата, дарявайки част от печалбите си от всеки продаден такъв органайзер.
2006 г. – It’s a way of life
Създадена е мащабна рекламна кампанията „Това е начин на живот“ във Великобритания.
2011 г. – Алис Темпърлейн прави дизайн за Filofax
Партньорката и британска модна дизайнерка Алис Темпърлей създава колекция от персонални органайзери.
2011 г. – Filofax с нова колекция – Flex by Filofax вече е на пазара.
2012 г. – В крак с времето – Filofax предлагат и органайзери с място е-книги и таблети.
2012 г. – Filofax и Олимпийските игри
Filofax се присъединяват и към Олимпийските и Параолимпийските игри в Лондон 2012 г. като получават изключителен лиценз за продажба на тематични органайзери за игрите.
2013 г. – Filofax стават партньори и благодетели на английската благотворителна фондация “Springboard”.